Anne Sevgisi ile İlgili Kompoziyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                             ANNE

   Doğan her bebeğin, koruyucu bir meleğinin olduğu ve bu meleğin adının ''Anne'' olduğu söylenir. Gerçekten de öyle değil mi? Bu hayatta, annelerimizden daha koruyucu, daha vefakar, daha merhametli kimse var mıdır? Bizim mutluluğumuz için kendi mutluluğundan feragat eden, bizim üzüntümüzle daha çok üzülen, bizim için sürekli daha iyisini isteyen ve bunun için emek sarf eden başka biri?

   Allah'ın insanlara bahşettiği en güzel varlıklardan biri annedir aslında. Hele ki çocukluğumuzda, onun değeri bambaşkadır yanımızda, Onsuz bir dünya düşünemez, böyle bir dünya düşünecek olsak bile, gözlerimizden akan yaşlara mani olamayız. Üzüntümüzde, kederimizde aklımıza gelen ilk kişi odur. Hatta enteresandır ki yaptığımız kötü bir yaramazlıktan dolayı annemizden aldığımız bir ceza sonucunda ağlarken bile ''Anne, anne'' diye ağlarız. Yani zaten bize ceza veren kişiye aynı zamanda sığınmaya çalışırız. Çünkü biliriz ki en emin, en sağlam kalemiz odur. Ancak maalesef, insanoğlu çoğu kez vefasızdır. Kendisi için saçını süpürge etmiş o biricik varlığın kıymetini bilmez. Annesinin, hamileliğinde, bebekliğinde ve çocukluğunda neler çektiğini, nelerden vaz geçtiğini düşünmez. Büyüyünce kuş misali yuvadan uçar ve onu büyütüp yetiştiren annesini pek de önemsemez. Ancak ne kadar bencil, ne kadar ilgisiz bir evlat olursa olsun, annesini kaybettiği zaman içi sızlamayacak insan da yoktur. Annelik ve anne sevgisi, insanın kalbinin ta derinliklerine işlemiştir çünkü.

   Peygamber Efendimizin, cenneti ayağının altına serdiği annelerimizin kıymetini bilmeli, bu dünyada yaşadıkça onları ihmal etmemeli, gönüllerini kırmamalı, halini hatırını sık sık sorup öğrenmeliyiz. Zamanında bizim için verdikleri emeklerin, az da olsa karşılığını vermeliyiz.

10 yorum

Süper olmuş, çok teşekkürler.

bence olmamış kompozisyonda ?olmaz

Çok teşekkürler ama 4. Sınıflar için biraz daha öğretmenlerin inanacağı bir şey olabilirdi

çok güzel

bayıldımm

Bence iğrenç hiç ama hiç beyenmedim kusura bakmayın ama iğrenççç

Bence iğrenç hiç ama hiç beyenmedim kusura bakmayın ama iğrenççç

Nasil cirkin ya superrr

muhteşem olmuş

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.