Bayrak Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                  BAYRAK SEVGİSİ

Bayrak, bir milletin veya devletin varlığının sembolüdür. Sade bir bez veya kağıt parçası ile tanımlanabilen bir nesne değildir. Onun önemi ve değeri, yüklendiği anlamından gelmektedir. Kişilerin, vatanlarına olan sevgisi, bayrak sevgisi ile eş değerdir. Bir kişi vatanını, milletini ne kadar çok seviyorsa, bayrağını da o derece sever ve ona sahip çıkar.

Geçmişten beri bayrak, en değerli varlıklarımızdan biri olmuştur. Ona zarar gelmesindense, canımıza zarar gelmesini yeğlemişizdir. Çünkü bizler, bağımsızlığı ve özgürlüğü canımızdan daha değerli kılmışızdır. Onu kutsal sayıp, ona yönelik her türlü tehdide karşı milletçe, birlik ve beraberlik içinde karşı çıkmış, bunun için canımızı, kanımızı, malımızı vermişizdir. Öyle ki bayrak ve bayrak sevgimiz üzerine nice şiirler, marşlar yazılmış, okunmuştur. Arif Nihat Asya, ne güzel anlatmıştır onu: ''Dalgalandığın yerde ne korku ne keder...'' Evet, bayrağımızın dalgalandığı her karış toprak bizimdir. Gücümüzü, cesaretimizi ondan alırız. Yine Arif Nihat Asya'nın dediği gibi bayrak, tarihimiz, şiirimiz, şerefimiz, her şeyimizdir. Onun altında doğduk, onun dibinde öleceğiz.

Bizler, vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıktığımız kadar varız. Bayrağımızın varlığına gelecek en ufak bir zarar, hepimize gelecektir. Bu bayrağı, atalarımızdan emanet aldık, torunlarımıza bırakacağız. Onlar da kendi torunlarına...

22 yorum

Süper olmuş ya, teşekkürler.

süper eline sağlık

Ellerinize sağlık çok yardımcı oldu :))

Cok guzel ama isallah hoca anamaz :-)

Bayrak Aşkına
Bayrak bir milletin bağimsizliginin ve özgürlüğünün en açık sembolüdür. Bayrak yırtıp atılamaz.O sadece bir resim değildir. ÜZerindeki rengini şehitlerimizin kanından almış ulu bir sembolüdür.
Biz yani Türkler bir bayrak ve vatan aşkına onca savaşta ya canımızı feda ettik ya kolumuzu, bacagimizi... ama yılmadık. Kazanacagimizi biliyorduk. Biz milletçe düşmana yurudukce onlar daha da geriledi.
Biz bu bayrak için her seyimizi feda ettik. Yırtık botların içindeki ıslak ayaklarımızla güçsüz silahlarimizla ama bir o kadar da güçlü kahramanlarımız sayesinde buralara kadar geldik. Biz bu vatanı böyle kazandık.
Ne mutlu türküm diyene!..

çok süper gerçekten :) bunu burdan görenlere selamm olsunn ihlas koleji 6/e :D

adını koymaya gtn yememiş sonra mal gibi bnde derim

lan bu harbiden çok salakça

irenç bencee

Çok güzel

Igrenç tam bir
Got gibi

Arif nihat asyadan bahsetmenin çok güzel olmuş

Adamsın Kardsım 7/K sınıfındanım Ve cok ısıme yaradı

Çok teşekkürler

Lan nereye mal gibi olmuş. Sen yaz onu da okuyak. Senin gibileri varya...

Sensin salakça. Allah sizin gibileri davul etsin. Neresi salakçaysa artık.

Iğrenç bence. Vövövö... Böyle anlamli kompozisyonlardan anlamadiginiz nasil da belli.

Lan sensin got. Sen ilk önce edebi adabi ogren, bayragin anlamini anlatan bu kompozisyonun anlamini ogren oyle yorum yap.

Yoo gayet iyi bence ama senin düșüncen doğa kolejinden selamlar

Çok güzel olmuş yaaa

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.