Abanın Kadri Yağmurda Bilinir Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
ANLAMI
Herhangi bir şeyin değeri, o şeyin lazım olduğu zamanda daha iyi bilinir. Bazen elimizdekinin ne kadar değerli olduğunu anlamayız. Ta ki ona ihtiyaç duyana kadar… Örneğin aç isek, bizim için ekmek kıymetlidir, susuz ise su kıymetlidir, üşüyor isek kalın kıyafet kıymetlidir.

                                             Abanın Kadri Yağmurda Bilinir
   Sahip olduğumuz şeylerin çoğu defa kıymetini bilmeyiz. Evimizde var olan bir nesnenin değersiz olduğunu düşünürüz. Ancak onu kullanmamız gereken zaman geldiğinde, aslında onun ne kadar işe yarar olduğunu, ne kadar değerli olduğunu ancak anlayabiliriz.

    İnsanların doğasından kaynaklanmakta olsa gerek; sahip olduğu bir şeyi kaybetmeden, onun değerini bilmez. Ama o şeyi kaybedince, aslında onun ne kadar değerli olduğunu anlar. Dünyadaki her şey, insanların işine yarayacak şekilde yaratılmıştır. Nitekim zamanı geldiğinde insanlar onları kullanmaktadır. Örneğin bir şemsiye bizim için çok şey ifade etmez; ancak yağmura maruz kaldığımız zaman onun ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu anlarız. Halbuki onun bir gün lazım olacağını pek düşünmeyiz bile. 

   Sahip olduğumuz her şeyin kıymetini bilmeliyiz. Bu şeylerin kıymetini anlamak için, yokluklarını beklememeliyiz.

7 yorum

yav biraz sonu uzun olmalı bu ne gııııııı

Ozaman sen yap

saolun

Bence çok güzel olmuş bunu okuyan insanlar belki de artık eşyalarının kıymetini daha iyi bilir yazan kişinin ellerine sağlık yani ben beğendim 😌👍

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.