Aç Tavuk Kendisini Buğday Ambarında Sanır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
ANLAMI 1: Aç veya yoksul olan kimse, sürekli yemek veya zenginliğin hayalini kurar. Eline başka bir şey geçmediği için hayalleri ile yetinmek zorunda kalır.
ANLAMI 2: Uzun süre açlık çeken kişi, olmayanı varmış gibi görür. Çölde susamış adamın, sanki önünde su varmış gibi görmesi gibi.

KOMPOZİSYON

   İnsan bu dünyada her şeye sahip olamaz. Sahip olduklarını kullanır; ama olamadıklarının sadece hayalini kurmakla yetinir.

   Kişinin neye en çok ihtiyacı varsa, en çok onu hayal eder. Örneğin aşık kişi, sürekli sevdiğini, aç kişi çeşit çeşit yemekleri, yoksul kişi zenginliği, kel kişi sırma saçları, kör kişi görmeyi hayal eder ve bunlarla bir nebze de olsa mutlu olur. Sahip olunmayan şey çok baskınsa ve uzun süreli ise kişi hayalin de ötesine gider ve halisünasyon görmeye başlar, Olmayanı varmış gibi görür.

   İnsanlar elbette sahip olmak istedikleri için çaba göstermeli emek vermelidir. Ancak her şeye rağmen bazen elimizde olmayan sebeplerle bir şeyleri elde edemeyiz. Bu durumlarda, hayaliyle de mutlu olmayı bilmeli, hayata şükretmeliyiz.

1 yorum:

Teşekürler

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.