Acemi Katır Kapı Önünde Yük İndirir Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                 ACEMİ KATIR KAPI ÖNÜNDE YÜK İNDİRİR

   Her insanın, ehli, ustası olduğu işler vardır. İşlerimizi alanında uzman kişilere yaptırdığımızda, o işler düzgün bir şekilde bitirilir. Ancak işin ehli olmayan, o işten anlamayan birine iş yaptırmaya kalkıştığımızda, işler daha berbat hale gelir. İşi bilmeyen acemiler, ya daha işin başındayken işi mahveder ya da işin bitimine doğru yani en önemli kısmında işi bozarlar.

    Hepimiz, sadece anladığımız işleri yapmalı, haddimize düşmeyen işlerden uzak durmalıyız. Örneğin duvardan anlamayan bir sıva ustası, duvar yapmaya kalkarsa, belki de duvarı belli bir miktarda yükseltecektir. Ancak işin püf noktasını bilmediğinden, yani acemi olduğundan en son o duvar yıkılacaktır; hatta belki duvarın yıkılması, birilerine zarar bile verecektir.


   Hangi iş olursa olsun, bir iş yaptıracaksak, o işi en iyi bilen kişileri bulmalı, onlara yaptırmalıyız. Daha ucuz diye işin ehli olmayana verirsek, işlerimizi daha berbat etmekten başka bir şey yapamazlar.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.