Beddua Etmek Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                          BEDDUA

   Beddua, kelime anlamı ile kötü dua demektir. Yani bir kişinin kötülüğünü istemektir. O kişinin bir şeylerden mahrum kalması veya başına bir bela gelmesi için Allah'a dua etmektir.

   Bedduanın enteresan tarafı, kötülüğü Allah'tan istemektir. Şüphesiz ki bizim bildiğimiz Allah, kullarının kötülüğünü istemez. Ancak bazı insanlar kötü emel ve düşüncelerine Allah'ı da alet ederek, birine kötülük gelmesini Allah'tan dilerler. Layık olmadığı müddetçe, hiçbir beddua yerini bulmaz. Layık olana da Allah zaten her şekilde cezasını vermektedir. Gerek bu dünyada, gerekse de diğer dünyada.

   Beddua, insanın kalbinin körelmesine sebep olan nahoş durumlardan biridir. İnsan Allah'tan bir şey isteyecekse iyiyi, güzeli istemelidir. Örneğin bir kişinin, kötü davranışlarından dolayı cezalandırılmasını istemek yerine, onun ıslah olması için Allah'a güzel dualarda bulunmak daha iyidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.