Besmelenin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                BESMELENİN ÖNEMİ

   Besmele, İslam dininin temelidir demek, yanlış olmaz. Allah'ın insanlardan istediği genel şey, her şeye Allah'ın adıyla başlamaktır. Her şeye Allah'ın adıyla başlayan kişi, zaten kendini yanlışlardan, günahlardan, kötü işlerden korumaya çalışacaktır.

   Kur'an'daki surelerin neredeyse tamamı besmele ile başlamaktadır. Dinin kılavuzu olan Kuran bile besmeleyle başlıyorsa, elbette ki besmelenin birçok fazileti vardır. Bir işe besmele ile başlayan kişi en başından zaten kararının vermiştir. Yaptığı işi Allah için, Allah rızası için yapıyordur. Bu, Allah'ı hoşnut eder ve kişiye sevap kazandırır. Besmelenin önemi sayfalarca anlatılsa bitirilemez. Sadece besmele için yazılmış kitaplar bile bulunmaktadır.

   Her şeye besmele ile başlamak, o her şeyi hayırlarla neticelendirmeye vesile olur. Bu nedenle Müslümanlar bu sözü dillerinden düşürmemeli, her işin başında besmele çekmelidirler.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.