Bir Meslekte Başarılı Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                    BİR MESLEKTE BAŞARILI OLMAK İÇİN

   Bir meslekte başarılı olmanın ilk şartı, o mesleği sevmektir. Sevmediğimiz bir meslekte başarılı olmamız mümkün değildir. Bu nedenle henüz çocukluk yaşımızdan itibaren, ilgi duyduğumuz, kendimizi yetenekli gördüğümüz mesleklere yönelmeli, bu mesleklere uygun olan okulları veya bölümleri tercih etmeliyiz.

   Şayet sevdiğimiz bir meslek yapmıyorsak, o mesleği sevmeye çalışmalıyız. Her mesleğin kendine göre kutsal olduğunu bilmeli, yararlı işler çıkarmak için uğraşmalıyız. Hayatta başarıyı her zaman çalışmak getirir. Çalışmayan, emek vermeyen insanların başarı elde etmesi mümkün değildir. Bu nedenle emeğimizin karşılığını mutlaka alacağımızı bilmeli insanlığa yararlı şekilde çabalamalıyız.

   Yaptığımızın mesleğin gerekliliklerini öğrenmeli, o işte uzmanlaşmaya çalışmalıyız. Gerekirse o meslekle ilgili kitaplar okumalı, kurs veya seminerlere katılarak kendimizi geliştirmeliyiz.

   İşimize son derece önem vermeli, onu en titiz şekilde yapmaya gayret etmeliyiz. Bunu yaparken de severek, isteyerek yapmalıyız.

   Plan yapmak, işlerin daha kısa sürede, daha verimli bir şekilde yapılmasını sağlar. Mesleğimizin gerektirdiği işlerin planını yapmalı, bu plana sadık kalarak çalışmalıyız. İşimizi önemsemeli, geç gitme alışkanlığından uzak durmalıyız. Tüm bunları yaparsak o meslekte başarılı olmuş oluruz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.