Devrim ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                   DEVRİM

Devrim; herhangi bir toplumda var olan bir toplumsal düzenin tamamen yıkılarak, yerine yeni bir düzen getirilmesi olarak tanımlanabilir. Kimi zaman devrim kavramı ''şiddet veya askeri güç kullanılarak toplumsal düzenin değiştirilmesi evrimleştirilmesi'' olarak kullanılsa da devrimin sadece şiddet kullanılarak yapılabileceğini söylemek pek doğru olmaz.

Günümüzde devrim, daha çok düşünce sistemi ile gerçekleşmekte, insan fikri önem kazanmaktadır. Devrim, isminden de anlaşılacağı gibi devirmektir. Yani tersine çevirmek, var olan düzeni tersyüz etmektir. Devrim yapan veya yapmaya uğraşan kişiler ''devrimci'' olarak adlandırılırlar. Devrimciler, her zaman için iyiye varmaya çalışırlar; ancak her devrimin güzel sonuçlar doğurduğunu söylemek de zordur.

Genel bir düzene, insan yaşamına, hak ve özgülüklere ters olan her düzen, yıkılmaya mahkumdur. Böyle durumlarda devrim kaçınılmazdır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.