Gezdiğiniz Bir Yeri Anlatan Yazı

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                  AMASYA GEZİSİ

   Geçen sene, ülkemizin en güzel şehirlerinden biri olan Amasya'ya, ailece bir gezi düzenlemiştik. 3 Temmuz günü İstanbul'dan yola çıkacaktık. O gece heyecandan uyuyamamış, gece geç saatlere kadar uyanık kalmış ama sabahları uyanamayan ben, sabahın köründe de uyanıvermiştim.

   Nihayet tüm hazırlıklar tamamlandı ve henüz sabah saatlerinde kendi arabamızla yola çıktık. Yol boyunca birçok doğa güzelliğine şahit olduk. Molalar verdik, közde çay pişirdik, güldük, eğlendik.

   Ağır ağır ilerlediğimiz yolun bitmesi akşam saatlerini bulmuştu. Yorgun argın da olsak, bunu hiç hissetmeden kalacağımız otele yerleştik. Sabah olduğunda Amasya'nın altını üstüne getirmeye hazırdık. İlk işimiz şehir merkezinde kahvaltı yapmaktı. Şehri ikiye ayıran yemyeşil Yeşilırmak, tüm güzelliği ile akıyordu. Nehir kenarında yürüme alanları yapılmış, orada eğitilmiş şehzadelerin heykelleri dikilmişti. ayrıca yol boyu küçük çeşmeler şahaneydi. Babam buraları daha önceden biliyormuş. Çınaraltı diye bir restoran varmış. Oraya gidip gerçekten enfes olan bir kahvaltı yaptık. Civardaki camileri gezip, asırlık çınarları gördük. Sonra hemen yakındaki müzeyi gezdik. Müzede çok güzel şeyler vardı. Binlerce yıl öncesinden kalma kılıçlar, taş düdükler, iğneler, paralar... En ilginçi ise mumyalardı. Gerçi biraz korkunç oldukları için annem bakmama izin vermedi ama benim merakım ağır bastı ve gördükten sonra da kendi isteğimle çıktım o mumya odasından.

   Şehir merkezindeki gezimiz öğleden sonrasına kadar sürdü. Taş mezarları görmek için kaleye tırmanmamız epey bir zaman aldı.

   Daha sonra, Ferhat'ın, Şirin için deldiği dağları görmeye gittik. Oraya gittiğimde Ferhat'ın aşkına hayran kaldım. Üşenmemiş, koca dağa koca kanallar kazmıştı. Hem de kilometrelerce... Gittiğimiz her yerde fotoğraflar çektik. İkindi zamanına doğru Amasya gezimizi tamamlamıştık. Aslında burada birkaç gün daha kalınırdı; ama yolumuz uzundu. Akşam saatlerine doğru Samsun'a varmak üzere yeni bir yolculuğa başladık.

14 yorum

bu olmaz aga

Bu ne yaaa offff. Mal gibi bisey

beğenmiyorsanız kendiniz yazın

ben anlamadım kompozisyon bu kadar uzun mu yazılıyor cevap ver bana

tamda aradığım yorum buydu tebrşk ederim

bu neya kısa kompozisyon gezi ile ilgili diye girdim upuzun çıktı ya:( bu ne yaaaaa

Bu kadar uzunda olur çok kısa da olur kompozisyon konusuna göre değişir

Çok beğendimmm çok güzelll olmuş

Çok befendim çok güzel olmuş

Kısa istiyorsan kısa yaz illa internetten mi bakcan

Gezi yazısı güzel olmuş

Çok güzel helal olsun

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.