Hediyeleşmek ve Hediyeleşmenin Önemi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                HEDİYELEŞMENİN ÖNEMİ

   Hediyeleşme; herhangi bir sevdiğimize, sahip olduğumuz bir şeyi hiçbir karşılık, menfaat beklemeden, sadece onun gönlünü hoş etmek, onu sevindirmek için vermektir. Hediye almak ve hediye vermek insanlar arasındaki bağı kuvvetlendirir. İnsanların birbirini daha fazla sevmesini sağlar. Bir insanı sevdiğimizi göstermek için, ona hediye vermek güzel bir yöntemdir. Hediye vermek demek, ''Seni seviyorum, seni önemsiyorum, benim için değerlisin.'' demektir. En güzel tarafı ise çıkarsız olmasıdır.

   Hediyeleşmenin, dinimizde de önemi büyüktür. Nitekim İslam peygamberi Hz. Muhammed hediyeleşmeye fazlası ile önem vermiş, bu konudaki en iyi örnek olmuştur. Hediyeyi hediye etmek sünnettir. Hatta sevdiğimiz şeyleri hediye etmek daha güzel bir sünnettir. İşe yaramayan değersiz bir şeyi hediye etmek, başkasına vermek, herkesin yapabileceği bir şeydir. Ancak bizim için önemli olan, değerli olan bir şeyi hediye etmek gerçek bir erdemdir.

   Hediyeleşmek, sadece maddi değeri olan şeyleri vermek demek değildir. Ekonomik açıdan değersiz şeyler de hediye kapsamındadır. Hatta insanlara gülümsemek bile bir hediyedir. Çünkü gülümsediğimiz kişi onunla belki de mutlu olmuştur.

4 yorum

Harika süper🎈📱😸💽

Harika ben yazdim

Beni Bilgilendir

cok güzel sene 2001 evet yuppi

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.