İntihar ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                               İNTİHAR ETMEK

   Her insan bir sebep için yaratılmıştır. Yaratan da canı veren de canı alan da Allah'tır. Hiçbir insan canına kıyma, intihar etme yetkisine sahip değildir; çünkü kendisine verilen can, sadece Allah'ın bir emanetidir. Emaneti ise, zamanı geldiğinde alacak olan yine Allah'tır.

   İnsanların çoğu, bu dünyada karşılaştıkları sorunlara karşı son derece acizdirler. Karşılarına bir zorluk çıktı mı, başlarına bir bela geldi mi hemen isyan etme, ölmek isteme hallerine bürünürler. Zayıf oldukları için bu sorunlarla savaşamazlar. Oysa onları yaratan, o zorlukların hakkından gelme gücü de vermiştir. İntihar etmek, insanın sadece kendisine verdiği bir zarar değildir. O kişi bencildir aslında; çünkü geride kalanlarını hiç düşünmez. Ailesinin, anne-babasının, kardeşlerinin, eşinin veya çocuklarının kahrolacağını aklından bile geçirmez veya aklından geçirse bile, ölme arzusu ağır basar. Ahiret inancı olmayan insanlar normal karşılanabilir de, Allah'a, diğer dünyaya inananların intihar etmesi, canına kıymanın büyük bir günah olduğunu bile bile intihar etmesi anlaşılmaz bir şeydir. Eğer gerçekten inanıyorlarsa, diğer dünyadaki cezanın, bu dünyadaki musibetlerden çok daha kötü olduğunu bilmelidirler.

   Bu dünyadaki en tatlı şey candır. Dünyanın görülecek, yaşanacak çok güzellikleri vardır. Bazı şeyler de elimizdedir. Emek verip didindiğimizde, kendi dünyamızı güzelleştirmek, genel anlamı ile bizim elimizdedir. Bugüne kadar aklından intihar etmeyi geçirenlere sesleniyorum. O kadar mı aciz ve güçlüsünüz. Sevdiklerinize karşı o kadar mı bencilsiniz. Dünyanın en mutsuz insanı siz misiniz? Bunlara akıllı bir şekilde cevap verebiliyorsanız, böyle bir şeyi sakın aklınızdan geçirmeyin. Hiç değilse sevdikleriniz için yaşayın.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.