Kitap ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                      KİTAPLAR HAKKINDA KOMPOZİSYON

   Kitap, bilgiye ulaşmamızı sağlayan en kısa ve en yararlı yoldur. Belki de öğrenmek için ömrümüzün yetmeyeceği bilgiler yığınını, kitaplar sayesinde çok kısa bir sürede öğreniriz. Kitap hem öğrenmenin hem de güzel vakit geçirmenin anahtarıdır. Faydaları saymakla bitmez.

   Hepimizin bu dünyadaki bir görevi, bir anlamı vardır. Yaratıcının gönderdiği bu kısa yaşamı en güzel ve yararlı şekilde bitirmek en büyük sorumluluğumuzdur. Hayatı yaşanabilir hale getirmek, insanlara ve insanlığa faydalı olmak için hepimizin yapması gerekli olan durumlar vardır. Her insan kendini en güzel şekilde eğitmeli, yetiştirmelidir. Bu da en güzel şekilde, kitaplar sayesinde olmaktadır. Kitaplar, neyi, nasıl, nerede, ne zaman yapmamız gerektiğini öğretir. Her konuda bize yol gösterir. Kitap okuyan insan kendini geliştirmiş insandır. Kendini geliştirmiş insan ise kendisine ve diğer insanlara yararlı bir insandır.

   Kitap okumanın birçok faydası vardır. Örneğin kitaplar, beynimizi, zekamızı geliştirir. Karşılaştığımız sorunlara kolayca çözüm bulmamızı sağlar. Hafızamızı kuvvetlendirir. Öğrendiğimiz bilgilerin uzun bir süre kalıcı olmasını sağlar. Olaylara farklı pencerelerden bakma olanağı kazandırır. Kendimizi başkasının yerine koymayı öğretir, bir sorunun birden fazla çözümünü bulmamızı sağlar.


                                        BİR KİTAP BİR DÜNYA KOMPOZİSYONU

   Evrenin nasıl var olduğunu, Amerika kıtasının yer şekillerini, kutuptaki penguenlerin yaşamını, denizin derinliklerindeki canlıları oralara gitmeden öğrenmek mümkün müdür? Okuduğumuz kitaplar olmasaydı bu bilgileri nasıl elde edebilirdik? Oralara gitmemiz gerekirdi değil mi?

   Oysa kitaplar, bize tüm bunları, dakikalar içinde öğretebilir.Bir kitap, bizlere bir dünya öğretebilir. Öğrenmek için ömrümüz boyunca gezsek, belki dünya hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olamayız. Ancak tek bir kitapta, dünyanın tüm bilgilerini okuyup öğrenmemiz mümkündür.

   Kitaplar hem iyi bilgi kaynakları hem de en iyi dostlardır. Onlarla iyi vakit geçirir, bazen eğlenir bazen üzülürüz. Ancak bize hiçbir zaman kötülük yapmazlar. Onları kullanmayı, okumayı öğrendiğimiz sürece kulumuz, kölemiz olurlar. efendilerinden istedikleri tek şey ise okumaktır.

18 yorum

Değişik,güzel

İĞRENÇ HİÇ SEVMEDİM

Okumadım ama düşünce arıyorum ama yinede emegine sağlık..

Gerçekten sadece sonucu harikaydi. Digerlerini pek begenemedim ama haksizlik etmek istemem emeginize saygilar🤗

daha güzel olabılırdi

harika olmuş yarın sınavım var ve bana çok yardımcı olur

Bence güzel olmuş inşallah sınavda yardımcı olur

Güzel ama eksik

sevmeyenler okul çocuğu(baş harflere aldırmayın)

Harika çok güzel olmuş

Çok ğüzel olmuş

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.