Okumak ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                     OKUMAK 

   Kendini en iyi şekilde yetiştirmenin en iyi yolu okumaktır. Okumak, zamandan tasarruf ederek bilgiyi öğrenmek, idrak etmek, uygulamaktır. Okumanın insanlara sağladığı faydalar büyüktür. Kitap okuyan insanın penceresi geniştir. Olayları çok yönlü inceleme ve analiz etmede başarılıdır.

   Okumak, insanın hafızasını geliştirir. Öğrendiği bilgilerin kalıcılığını sağlar. Aynı zamanda beyni güçlendirerek olaylar arasında mantıklı çıkarımlar yapılmasını sağlar. Dili en güzel şekilde öğrenmek, diksiyonunu güzelleştirmek, insanlarla olumlu bir iletişim kurabilmek için çok okumak gerekir. Bugün gelişmiş ülkelerin kitap okuma oranlarını incelediğimizde, onların neden gelişmiş olduğunu çok iyi anlayabiliyoruz. Dünyadaki tüm gelişmiş ülkelerde okuma oranı çok yüksektir. Gelişmemiş, geri kalmış ülkelerde ise kişi başına düşen kitap sayısı veya okunma oranının çok düşük olması hiç de şaşırtıcı değildir.

   Kitap okumak, kendini geliştirmenin yolu olduğu gibi, eğlenmenin, güzel vakit geçirmenin de güzel bir yoludur. Okuduğumuz güzel bir kitap, bizi çoğu defa farklı dünyalara götürür. Kendimizi ona kaptırır, orada yaşananları adeta kendimiz de yaşarız. Başarılı insanlar, zeki insanlar olmak istiyorsak, kendimize ve çevremize daha fazla yararlı olmak istiyorsak kitap okumayı alışkanlık haline getirmemiz şarttır. Bu alışkanlığı bir kere edindik mi zaten artık istesek bile okumaktan, onun verdiği hazdan ayrılamayız.

5 yorum

VAlla gozel oyun Yumurtası abone olun youtube.com//watch//Oyn Yumurtası

Gercekten cok güzel mükemmel

keşke bir taneden daha fazla olsa

çok güzelllllll

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.