Adam Adamdır Olmasa Da Pulu Eşek Eşektir Olmasa Da Çulu Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Adam Adamdır Olmasa Da Pulu Eşek Eşektir Olmasa Da Çulu

Adamlık veya insanlık mal mülk ile olmaz. İnsanlar ne zenginliği veya yoksulluğu ile ne de kıyafetleri ile değerlendirilmemelidir. Öyle insanlar vardır ki yoksul oldukları halde altın gibi kalpleri vardır; aynı zamanda öyle varlıklı zengin insanlar vardır ki kendisinde insanlıktan, adamlıktan eser yoktur.

Bir insanın nasıl biri olduğunu giyim kuşamından anlamamız mümkün değildir. Kılık kıyafet geçici bir süreliğine bizde fikir uyandırabilir; fakat insanları anlamanın en iyi yolu söz ve davranışlarına şahit olmaktır. Nasrettin Hoca'nın ''Ye Kürküm Ye'' fıkrasında da aynı meseleye vurgu yapılmıştı. Gittiği bir davette sıradan elbiselerle gittiği için değer görmemiş, ancak eve gidip en güzel kıyafetlerini giyip geldikten sonra kendisine büyük hürmet gösterilmiş hemen önüne yemekler getirilmişti. Hoca da kürkünün ucunu yemeğe batırarak ''ye kürküm ye'' diyerek, hürmetin aslında kendisine değil, kıyafetine yapıldığını anlatmaya çalışmıştı.

İnsanları kıyafeti ile, zenginliği ile değerlendirip fiyat biçenler yanlış yoldadır. Her kim olursa olsun insanlar kişiliği ile değer kazanmalıdır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.