Akıl Para İle Satılmaz ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Akıl Para İle Satılmaz 

Akıl, Allah'ın doğuştan bahşettiği veya sonradan çalışıp çabalayarak, okuyarak, öğrenerek edinilen en önemli yetilerden birisidir. Akıl ile neredeyse aynı anlamda kullanılan zekanın, genetik kaynaklı olduğu da bilinmektedir. Ancak kişinin zeka seviyesi ne tam genetiktir ne de tam olarak çevreden edinilir. İkisinin de karışımı vardır.

Akıl, öyle para vereyim de biraz akıllı olayım denilerek satın alınacak bir şey değildir. Onu elde etmek için ya akıllı bir anneden, babadan doğmak veya çok çalışıp çabalamak gerekir. İnsanların zeka seviyesi her zaman için geliştirilebilir niteliktedir. Zekasını geliştirmek isteyenler çok okuyarak, araştırarak bunu başarabilirler. 

Eğer zenginlikle, parayla akıl sahibi olunsaydı, en zenginlerin çocukları, en akıllılar, en zekiler olurdu. Yahut en yoksul insanların çocukları aptal olurdu. Oysa öyle fakirler vardır ki bin zengini cebinden çıkarır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.