Genel

Akıllı Köprü Arayıncaya Kadar Deli Suyu Geçer Kompozisyon

Akıllı Köprü Arayıncaya Dek Deli Suyu Geçer

İşlerinde aşırı derecede titizlik gösterip, tedbir almak için gereğinden fazla zaman harcayanlar ziyana uğrarlar. İşini sağlama almak elbette ki önemlidir; ancak gereğinden ziyade düşünmek bazen bazı fırsatları kaçırmamıza sebep olabilir. Gözü pek, çılgın insanlar, çoğu defa işin sonunu düşünmeden risk alırlar. Büyük işler de risk alınarak gerçekleştiğinden, bu kişiler büyük başarılar elde edebilirler.

Bazen hayatta çeşitli kararlar vermek zorunda kalırız. Bu kararlar işlerimizle de ilgili olabilir, özel hayatımızla da. En basit örneği evliliklerdir. Örneğin evlilik çağı gelmiş bir genç kız düşünelim ki, evleneceği kişide üstün özellikler istiyor. Örneğin hem fiziksel olarak yakışıklı, hem zeki, hem ahlaklı hem de zengin bir eş istiyor. Böyle bir kızın eş bulması çok zor olacaktır ve belki de sırf bu istekleri yüzünden evlenemeyecek en sonunda ise hiç de istemeyeceği biri ile evlenmek zorunda kalacaktır. Öte yandan çok büyük beklentileri olmayan, genel ahlak kurallarına uygun herhangi bir erkekle evlenebileceğini düşünen bir genç kız çabucak evlenerek çoluk çocuğa karışır ve mutlu bir aile yuvası kurar.

Gereğinden fazla beklenti içinde olmak, girişeceğimiz işin sonunun ne olacağı hakkında çok zaman harcamak bize zarar verebilir. Bu yüzden bazen risk almayı bilmeli, öte yandan beklentilerimizi de çok yüksek tutmamalıyız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı