Allahtan Umut Kesilmez Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Allahtan Umut Kesilmez

Bir sıkıntı ve bela anında her şey bir anda güzele ve iyiye dönebilir. Allah'tan bize neler geleceğini bilemeyiz. En kötü anlarımızda bile umutlu olmalı, Allah'ın bize iyilikler bahşetmesi için dua etmeli ve gerisini Allah'a bırakmalıyız.

Yaşadığımız ve yaşayacağımız her şey, daha biz yaratılmadan önce, Allah tarafından kaderimizde tayin edilmiştir. Ancak hiç kimse kaderinde neler olduğunu bilemez. Bu bilgi sadece Allah'ın yanındadır. Bize düşen, hayatı en güzel şekilde yaşamaya çalışmak, her konuda tedbirimizi almak, kaza ve musibetlerden korunmaya çalışmak; fakat Allah'tan gelen hayra da şerre de boyun eğerek, halimize şükretmektir. Allah, bizden ona dua etmemizi ister. Kulum sıkıştığında bana dua etsin ki onun istediğini gerçekleştireyim, der. Bu geçici dünyada güzel günler de geçirmemiz mümkündür, kötü günler de. Bazen hayatımız hiç ummadığımız kadar kötü geçebilir, hiç beklemediğimiz musibetler yaşayabiliriz. Ancak en kötü durumda bile umudumuzu yitirmeden bekleyip sabredersek, iyi günleri görebilir, o musibetlerden kurtulabiliriz.

Gecenin en karanlık olduğu an, sabah olmasına en yakın olan andır, derler. Belki de yaşadığımız büyük sıkıntılar neticesinde çok güzel günler başlayacaktır. Bunun için dua etmekten ve beklemekten başka çaremiz yoktur. Her ne olursa olsun, Allak'tan ümit kesilmez. Görelim mevlam ne eyler, ne eylerse güzel eyler, düşüncesi ile hareket edersek, bu hayat bizim için daha yaşanır hale gelecektir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.