Aslan Yattığı Yerden Belli Olur Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Aslan Yattığı Yerden Belli Olur

   Bir insanın karakteri, kişiliği yaşadığı yerden, evinin veya çalışma yerinin düzeninden belli olur. Kirli, dağınık, pasaklı kişilerin, kişiliklerinde de aynı dağınıklıklar, düzensizlikler bulunmaktadır. Temizliğe önem vermeyen, kirli yaşayan, düzenli bir hayatı olmayan insanlar genellikle zayıf karakterli, güvenilmez kişiler olarak görülürler.

   Bizler farkında olmasak da insanların çoğu evimizin, iş yerimizin veya yaşadığımız yerin düzenine bakar, bizim hakkımızda fikir edinirler. Eskiden kız istemeye giden ailelerin, gelinin huyunu suyunu, temizlik anlayışını öğrenmek için evin kıyısına köşesine baktığını, hatta halı altlarını bile çaktırmadan incelediklerini biliyoruz. Temiz olmayan bir gelin adayının kiri çöpü halının altına atabileceği düşünülür, bu yüzden her kaynana adayı buna dikkat ederdi. Bilinirdi ki temiz ve düzenli olmayan bir gelin adayının evine, kocasına da bir faydası olmayacaktı. Temizlik, dini inancımızda da önemli yeri olan bir husustur. Gerek peygamber tarafından gerekse de büyük alimler tarafından çokça emredilmiştir. Hem düzenli görünmek hem de sağlığımızı korumak için temizliğe çok dikkat etmeliyiz. Temiz olmayan kirli ortamlarda mikropların yaşaması kolaydır. Böyle yerler her türlü hastalığa açıktır.

  Hem sağlığımızı korumak hem de insanlar tarafından takdir edilmek, beğenilmek istiyorsak yaşadığımız çevreyi temiz ve düzenli tutmalıyız. Bir anne evini nasıl temiz tutuyorsa, bir öğrenci de sınıfını veya sırasını temiz tutmalı, halk sokakları, caddeleri temiz tutmalıdır. 

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.