Çalıda Gül Bitmez Cahile Söz Yetmez Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Çalıda Gül Bitmez Cahile Söz Yetmez

Çalının tabiatında gül bitirmek yoktur. aksine, onun sahip olduğu sadece dikendir. Gül bitirmek, yani güç açmak sadece gül ağacına özgü bir durumdur.

Tıpkı bunun gibi cahile laf anlatmak da o kadar imkansızdır. Akıllı kimseye bir şey söyleyecek olsanız hemen anlar ve herhangi bir tartışma esnasında haksız ise haksızlığını hemen kabul eder. Akıllı kimse kendi bildiğinde diretmez. Fakat cahil öyle değildir. Kafasına bir şeyi koydu mu, ne derseniz deyin onu ondan vazgeçiremezsiniz. Fikrini değiştiremezsiniz.

Cahile göre her zaman sadece kendi bildiği doğrudur. Onunla tartışmanın sonu gelmez. Tartışma, bir sonuca ulaşmak için yapılır fakat cahille yaptığınız tartışmada bu mümkün değildir. Bu sebeple kesinlikle cahil insanlarla tartışmaya, onlara bir şeyi kabul ettirmeye çalışmamalı, onlarla aynı ortamlarda bile bulunmamalıyız.

1 yorum:

Beyler bayanlar bu çok kısa

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.