Canı Kaymak İsteyen Mandayı Yanında Taşır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Canı kaymak isteyen mandayı yanında (cebinde) taşır

Herhangi bir varlığın yokluğunu yaşamak istemeyen, istediği şeye anında sahip olmak isteyen kişi bunun için her türlü tedbiri almalı, hayatın zorluklarına göğüs germeyi bilmeli ve sahip olmak istediklerinin bedeli neyse ödeyebilmelidir.

Bu hayatı lüks içinde yaşamak isteyen birinin çalışması, aklını kullanması, zamanında birikim yapması veya çeşitli riskleri göze alarak başarıya ulaşması gerekir. Örneğin ülkenin en güzel üniversitesini kazanmak isteyen öğrencinin herkesten çok çalışması, rakiplerinden daha fazla yorulması gerekir. Yahut her gün mükellef sofralarda yemek yemek isteyen kişi, bunun maddi bedelini ödeyecek kadar çalışması gerekir.

Sahip olduğumuz hiçbir şey öyle havadan gelmez. Onlar, belli bir çabanın, emeğin ürünüdür. Öyle ''Armut piş, ağzıma düş.'' mantığı ile hareket edecek olsak, değil armudu, açlığımızı bastırabileceğimiz ekmeği bile bulamayız. Bu yüzden güzel hayat koşulları için çok çalışmamız gerek. Aslanlar gibi yaşamak isteyenlerin, gerektiğinde eşekler gibi çalışması gerekir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.