Cana Gelecek Mala Gelsin Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Cana geleceğine mala gelsin

Hayatımız boyunca daha güzel bir hayata sahip olmak, çocuklarımızı daha iyi yaşam koşullarında yetiştirmek ve sağlığımızı korumak için çalışır çabalar, mal varlığı edinmeye çalışırız. Ancak tüm bunları canımız için, diğer ifade ile sağlığımız için yaparız. Can, yaşam söz konusu iken hiçbir şeyin önemi yoktur; zira zaten tüm çabamız onun içindir.

Hayatımız boyunca çoğumuz zaman zaman çeşitli felaketlere uğrayıp, kazalar yapabiliriz. Bu tür felaketler bazen sadece cana, bazen mala, bazen de her ikisine zarar gelebilir. Ancak bizim gerçek anlamda tek umursadığımız, sağlımız yani canımızdır. Zira o olmayınca ne malın ne de mülkü anlamı, faydası vardır. Herhangi birimiz, ailemizden birinin kendi arabası ile trafik kazası geçirdiğini öğrenecek olsak, şüphesiz ki hiçbirimizin aklına acaba arabaya zarar geldi mi, araba hasar gördü mü, maliyeti ne olur diye düşünmeyiz. Sadece sevdiğimiz kişiye odaklanır, ona üzülür ve sağlığına, canına bir zarar gelmemiş olsun diye dua ederiz.

Bazı insanlar vardır ki malına bir zarar gelecek olsa kıyameti koparırlar. Örneğin evi yanan bir kişi, ailesinden herhangi birine zarar gelmemiş olsa bile gereğinden fazla feryat figan eder. Kıyametler koparır. Halbuki öyle biri durumda mala üzüleceğine, tüm sevdiklerinin yangından sağ salim kurtulduğuna sevinmek gerekir. Hiçbir acı, cana gelen zararın verdiği acı kadar büyük değildir. Allah canımızdan alacağına malımızdan alsın. Elbet ölüm onun emri fakat Allah erken ölümden herkesi uzak tutsun.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.