Cömert Derler Maldan Ederler Yiğit Derler Candan Ederler Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Cömert derler maldan ederler, yiğit derler candan ederler

Çoğu insanın doğasında gaza gelmek, pohpohlanmak vardır. Özünde herhangi bir özellik bulunmayan kişi, başkaları tarafından pohpohlanınca, gaza gelen kişi o özelliğini göstermek için tüm imkanlarını kullanır.

Ata sözünde de anlatıldığı gibi gerçekte cömert olmayan birine birkaç kişi ''Sen çok cömert birisin.'' dedi mi akan sular durur. Zaten akılsız olan kişi elinde ne var ne yok başkalarına dağıtmaya böylece gerçekten de çok cömert olduğunu göstermeye başlar. Bu böyle devam edince, bizim ahmak bir de bakar ki elinde avucunda hiçbir şey kalmamış.

Yine aklı pek de yerinde olmayan birine, onun ne kadar yiğit, cesur biri olduğu söylendiğinde, onun hemencecik yüreği kabarır ve olmadık tehlikelere gözü kapalı gider. Durum böyle olunca da ya birileri tarafından öldürülür ya da karşı karşıya kaldığı tehlikeden dolayı canından olur.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.