Felek Kimine Kavun Yedirir Kimine Kelek ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Felek Kimine Kavun Yedirir Kimine Kelek 

İslam dinindeki en önemli inançlardan birisi, kader inancıdır. Kader, insanoğlunun yaşadıklarının veya yaşayacaklarının tamamının Allah tarafından bilinmesi, bunların Levh-i Mahfuzda yazılı olması, önceden belirlenmiş olayların asla değişmeyeceği, zamanı geldiğinde gerçekleşeceği inancıdır.

Kadere göre daha biz doğmadan evvel bile doğduktan sonra ne yapacağımız, nasıl olacağımız, kiminle evleneceğimiz, maddi durumumuzun ne olacağı vb. bütün bilgiler bellidir. Ve kişinin kendi çabaları ile bunları değiştirmesi mümkün değildir. Önceden tayin edilmiş kaderimize göre kimimiz bu dünyada güzelliklerle karşılaşır, iyi yaşarız; kimimiz ise sefalet içinde yaşayıp ölürüz. İnsanı yaratan Allah'tır. Dolayısı ile o istediğine her şeyi verir, istemediğinden en küçük şeyi bile mahrum eder.

Bazı insanlar şanslıdır. Örneğin maddi kazanç babında, şanslı olanlar zengin çocuklarıdır. Çünkü onlar hiçbir emek harcamadan direk zengin olarak doğmuşlardır. Ve paylarına her şeyin en iyisi, deyi yerinde ise kavun düşer. Bazıları da hayata yenik olarak başlar. Sersefil bir ailenin çocuğu olarak doğarlar ve kendileri de sersefil bir yaşam sürmeye mahkum olurlar. Yani kavun değil, kelek yerler.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.