Garip Kuşun Yuvasını Allah Yapar Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Garip Kuşun Yuvasını Allah Yapar 

Evrendeki hiçbir şey veya hiçbir insan boşuna yaratılmamıştır. Her şey, dünyaya hükmeden insanların hizmetinde bulunmak için yaratılmıştır. İnsanlar ise hem Allah'a kulluk etmek hem de bu dünyada kendileri için belirlenmiş süreyi en faydalı şekilde geçirerek, zamanı geldiğinde tekrar Allah'a dönmeleri için yaratılmıştır.

Bu dünyada her insanın durumu birbirinden farklıdır. İmtihan gereği kimisi iyi, kimisi kötü; kimizi zengin, kimisi fakir; kimizi güzel, kimisi çirkin yaratılmıştır. Amellerini güzelleştirmek, kötü huylarından arınmak bizzat insanların elindedir. Ancak zenginlik, yoksulluk gibi durumlar, sadece kişinin elinde değildir. Zaten kişinin zengin veya fakir olması Allah indinde hiç de önemli değildir. Allah'ın istediği tek şey, bizlerin ona iyi bir kul olmamız ve diğer insanlarla da iyilik ve güzellik içinde yaşamamızdır. Allah, kendisine inanan, ona karşı borcunu ödemekte gecikmeyen, her şeye rağmen haline şükreden kişileri sever. Böyle insanlar aslen fakir veya garip de olsalar Allah onlardan yardımını esirgemez. Allah, bir şeye ol dedi mi o şey hemencecik olur. Onun için imkansız diye bir şey yoktur. Dilese zengin birini saniyeler içinde yoksulluğa düşürebilir ve yine dilese fakirlik içinde yaşayan birini saniyeler içinde zenginliğe kavuşturabilir. İşte Allah, hoşnut olduğu gariplere bir sebep bulur da onların tüm ihtiyaçlarını giderir. Allah'tan umudunu kesmeyen insanlar, gün gelir Allah tarafından maddi ve manevi olarak ödüllendirilir.

Kimseye zararı olmayan, inançlı kimselerin en büyük yardımcısı ve destekçisi Allah'tır. Böyle kimseler darlığa, sıkıntıya düşseler bile onlara bir yerlerden beklenmedik nimetler gelebilir. Örneğin parasız pulsuz iken, Allah'a güvenip evlenen bir çift kısa sürede bir iş bularak tüm sıkıntılarını giderebilir, ev bark sahibi olabilir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.