Geç Olsun Güç Olmasın Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Geç Olsun Da Güç Olmasın 

Önemli bir işin en güzel, en verimli şekilde bitirilmesi için harcanan zamanın pek önemi yoktur. Önemli bir iş çabuk bitip de kötü olacağına; geç bitip ama iyi olması daha iyidir.

Atalarımız acele yapılan işlere asla sıcak gözle bakmamışlardır. Hatta onlar ''Acele işe şeytan karışır.'' diyerek, acele yapılan işlerde başarıya ulaşılamayacağını, sürekli sıkıntılar çıkacağını anlatmaya çalışmışlardır. Bir olayın istediğimiz gibi sonuçlanmasında, sonucun zamanına pek dikkat etmeyiz. Bizim için önemli olan, o olayın istediğimiz gibi sonuçlanmasıdır. Örneğin bir seyahate çıkarken, falan saatte orada olmalıyız demek yerine, oraya sağ salim, kazasız belasız varmayı dileriz.

İnsan, işlerinde asla acelece olmamalıdır. Acele, her daim sıkıntılar ve hatalar getirir. Acele ile yaptığımız işleri erken bitirelim derken, yaptığımız hatalar sürekli işi başa sarar ve zaten daha fazla zaman alır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.