Gem Almayan Atın Ölümü Yakındır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gem Almayan Atın Ölümü Yakındır 

Gem, atları daha iyi idare edebilmek, sürmek için, ağızlarına takılan demir bir araçtır. Ağzında gem olan bir at, verilen komutlara daha çabuk uyar. Örneğin durması gerektiği zamanda, gem çekilip, ona bir tür ''Dur'' emri verilir. Ağzı acıyan at ise durmak zorunda kalır. Gem almayan at ise huysuz, buyruk dinlemeyen, başına buyruk davranan attır.

İnsanlar içinde de laf dinlemeyen, kalın kafalı, inatçı, huysuz, emre itaat etmeyen kişiler vardır. Bu kişiler, diğer insanlarla sürekli bir çatışma içerisindedirler. Zira kendilerine söylenen hiç bir şeyi yapmaz, hiçbir emre itaat etmezler. Her zaman kendi bildiklerini yaparlar. İşte bu tür insanlar, birileri tarafından çok kötü bir şekilde cezalandırılmaya mahkumdurlar.

Derler ki ''Dinsizin hakkından imansız gelir.'' Öyle biri çıkar ki böyle insanları yola getirmek için her türlü zorbalığı yapar. İşte o zaman laf anlamayan inatçı kişi ya yola gelir ya da mezara gider.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.