Gezen Kurt Aç Kalmaz Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gezen Kurt Aç Kalmaz 

Hayvanlar da dahil olmak üzere her canlının bu yaşamda bir rızkı vardır. Ancak hiç kimseye rızkı kendiliğinden gitmez. Örneğin bir kurt ininde yatarak karnını doyuramaz. Onun rızkı leşler veya avlayabileceği diğer hayvanlardır. Bu yüzden açlığını gidermek için ininden çıkmalı ve dere, tepe; dağ, ova gezerek onu bulmaya çalışmalıdır.

İnsanlar için de benzer durum söz konusudur. Evinde oturarak, iş bulmak mümkün değildir. İş sahibi olmak isteyen biri yerinden kalkıp gezmeli, çalışabileceği her yere iş başvurusunda bulunmalıdır. Hiçbir iş veren kolay kolay evleri gezip de iş yerinde çalışacak elemanlar aramaz. O, ilanını asar ve iş arayanlar ilanı görerek iş başvurusunda bulunmaz.

Hayvanlar yiyecek ihtiyaçlarını gezerek, arayarak giderirler; insanlar ise çalışarak, emek vererek. Bu nedenle her canlının açlığını giderme vasıtası farklıdır. Bir kurt gezerek karnını doyurur; fakat bir insan gezmeye, tozmaya kalkarsa aç kalır. İnsanlar için yegane yöntem çalışmaktır. Bu nedenle işini bilen, onu doğru yapan, tembellikten hoşlanmayan çalışkan insanlar aç kalmazlar; aksine zenginlik içinde yaşarlar.

1 yorum:

çok severek okuyorum.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.