Gönül Bir Sırça Saraydır Kırılırsa Yapılmaz ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gönül Bir Sırça Saraydır Kırılırsa Yapılmaz 

İnsanların kalbi bir sırça yani cam gibidir. Bir kere kırıldı mı tamir edilmesi mümkün değildir. Nasıl ki kırılan bir cam paramparça olur ve tekrar kullanılmaz hale gelirse, kırılan kalp de parçalanır ve ona verilen hasar asla giderilemez.

İnsanlar yapıları itibari ile duygusaldırlar. En ufak bir yanlışımıza, sözümüze veya davranışımıza bile kolayca kırılabilirler. Ve onlar bir kere kırılırsa da gönüllerinde açılan yaranın kapanması imkansız hale gelir. Bu nedenle insanlarla olan iletişimlerimizde çok dikkatli olmalı, onların kalbini kıracak davranışlardan uzak durmalıyız. Dünyada en çok önemsenmesi gereken şeylerden biri insan kalbidir. Bir insanın gönlünü kırmak, en pahalı bir antika vazoyu kırmaktan daha kötüdür. Hatta bazı alimlerimiz ''İnsan kalbi kırmak, Kabe'yi yıkmaktan beterdir.'' diyerek konunun önemine daha fazla vurgu yapmışlardır.

Kötü yaşanmışlıkların unutulması mümkün değildir. Dün ne yediğimizi bile unutabiliriz; fakat sevdiğimizin bize karşı sarf ettiği kötü bir sözü kırk yıl geçse de unutamayız. O, içimizde bir yara misali kalır.

1 yorum:

Cok sagolun cok isime yaradi

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.