Gönül Ferman Dinlemez Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gönül Ferman Dinlemez 

Bir insanı ne zoraki sevebiliriz ne de ona karşı sevgimizi, muhabbetimizi bitirebiliriz. Sevginin, gönlün nasıl akıp gideceğine hiç kimse müdahale edemez. Bir insanın yaptıklarına sınır konulabilir; lakin kalbinde hissettiklerine, duyduklarına sınır konulması asla mümkün değildir

Bizler çoğu defa, ailemizin veya diğer yakınlarımızın istemediği, tasvip etmediği kişilere karşı muhabbet duyabilir, onlara aşık olabiliriz. Muhatabımız, ailemizin onaylamadığı biri ise, ailemiz onu sevmememiz, ondan uzaklaşmamız için bize baskı kurmaya çalışır. Ancak unutur ki gönül ferman dinlemez ve onlar ne yaparsa yapsınlar, biz sevdiğimize karşı duygularımızı kaybetmeyiz.

Kişi bile çoğunlukla kimi seveceğine karar veremez. Çünkü duygularını tamamen beyni ile yönlendiremez. Onun içindir ki bazen kişiliğini kendimizin bile beğenmediği birilerine kaptırabiliriz gönlümüzü.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.