Gönülsüz Yenen Aş Ya Karın Ağrıtır Ya Baş ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gönülsüz Yenen Aş Ya Karın Ağrıtır Ya Baş

İstenmeden yapılan işler ne güzel bir şekilde biter ne de herhangi birine fayda sağlar. Kişi, sevmediği işi yaparken bundan büyük bir rahatsızlık ve sıkıntı duyar. Zoraki yaptırılan her türlü işte durum böyledir.

Nasıl ki sevmediğimiz, yemek istemediğimiz bir yemeği birinin zoru ile yediğimizde midemiz bulanır ve rahatsızlık yaşarsak, istemeden ve sevmeden yaptığımız işler de bizi bu şekilde olumsuz etkiler. İnsanların, sevdiği işi yapması, ilgisinin olduğu mesleği seçmesi çok önemlidir. Bu konuda en büyük görev ebeveynlere düşmektedir. Sadece maaşı yüzünden çocuğa dayatılan bir üniversite bölümü veya meslek, çocuğa mutsuzluktan başka bir şey getirmez. Sevmediği bir mesleği bir ömür boyu icra etmek, ömür boyu mutsuz olmak demektir.

Çocuklarımıza sevdikleri işleri yaptırmalı, bu mümkün değilse de yapmak zorunda oldukları veya olacakları işleri sevdirmek için gayret göstermeliyiz.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.