Gören Gözün Hakkı Vardır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Gören Gözün Hakkı Vardır
Herkesin sahip olamadığı bir şeye sahip olduğumuzda, onu herkese göstermek, açık açık taşımak doğru değildir. Zira o şeye sahip olabilen vardır olamayan vardır. Bu mümkün değilse bile, yani onu birilerinin görmesine mani olamıyorsak, mümkünse görenleri de ondan az da olsa faydalandırmak güzel bir davranış olacaktır.

Günümüzde etrafımızda bakıyoruz da insanlar ellerinde yiyecekler sokaklarda yiye yiye geziyorlar. Devlet Bahçeli'nin dediği gibi ''Ellerinde çikolatalar, bisküviler yerek dolaşıyorlar, bunu gören yoksul çocukları 'Anne biz neden alamıyoruz?' diye soruyorlar. Tabii bu biraz işin şakası fakat gerçekten de durum bundan ibaret. Artık kimse kimseyi, zengin fakiri düşünmüyor. Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde herkes yediği, içtiği, ziyafetini çektiği sofraların fotoğrafını paylaşma derdine düşmüş. Biri de demiyor ki ya birileri bunu alamıyor ve gördüğünde canı çekiyorsa...

Biraz dikkatli ve düşünceli olmakta fayda vardır. Eğer bizler zengin yaşıyorsak, fakire de küçük de olsa yardım etmeyi ihmal etmemeliyiz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.