Görünen Köy Kılavuz İstemez Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Görünen Köy Kılavuz İstemez 

Ayan beyan ortada olan bir gerçeği kanıtlamanın gereği olmadığı gibi, onu inkar etmeye yahut farklı göstermeye çalışmak da yersizdir. Bazen öyle durumlar olur ki her şey apaçık bellidir. Onu anlamak için herhangi bir kanıta, ispata gerek yoktur. Ayrıca onu inkar etmenin de hiçbir faydası yoktur.

Aklı başında insanlar, gerçekleri bazen herkesten çok daha erken ve çok daha iyi görebilirler. Bir işin gidişatının nasıl olacağını bilgisiz insanlar her aman bilmese de, akıllı olanlar o işin nasıl sonuçlanacağını çok iyi kestirebilirler. Onlar için köy görünüyordur ve bunu anlamak için sonucu beklemeye, garanti almaya veya kanıt istemeye gerek yoktur. Yaşadıklarımızı veya yaşayacaklarımızı çoğu defa kabullenemeyiz. Örneğin yıl boyunca ders çalışmayız ancak üniversite sınavını kazanıp kazanamayacağımızı da bilmezlikten gelir; hatta içimizde büyük bir ümitle kazanmayı bekleriz. Oysa durum gayet açıktır. Üniversite, çalışan öğrencilerin kazanabileceği bir sınavdır. Yıl boyunca gez dolaş, derslerinle ilgilenme, okulunu ihmal et, öğretmenlerini dinleme ve gel kazanıp kazanmayacağını bilme. Elbette ki bu durumda kazanamayacağın gayet bellidir.

Görünen köy kılavuz istemez atasözü yerinde bir söz olsa da bazen geçerli olmayabilir. Zira bazen her şey göründüğünden çok farklıdır. Bize farklı görünen bir şey, gerçekte çok daha farklı olabilir. Bu nedenle bildiğimizden hiçbir zaman emin olmamalı, gerekirse kılavuz da istemeliyiz.

2 yorum

çok iyi olmuş teşekkür ederim böyle güzel kompozisyon yazmaya devam edin

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.