Göz Görmeyince Gönül Katlanır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Göz Görmeyince Gönül Katlanır 

Gözden ırak olan, gönülden de ırak olur, derler. Aslında burada bahsi geçen ıraklık (uzaklık) uzak olan kişiye karşı sevgimizin bitmiş olduğu anlamına gelmez. İşte, burada tam da ''Göz görmeyince, gönül katlanır.'' atasözü devreye girer.

Yakınımızda yaşayan sevdiklerimizle sık sık görüşür, buluşur, özlem gideririz. Araya azıcık bir zaman girecek olsa, onu görmeden edemeyiz, buluşmak için fırsat kollarız. Çünkü ona ulaşabileceğimizi gayet iyi bilir ve içimizde o umudu sürekli yaşatırız. Fakat mekan olarak bizden çok uzaklarda bulunan kişileri göremeyeceğimizi, istediğimiz zaman onlarla buluşamayacağımızı biliriz. İçimizde buna dair en ufak bir ümit bile olmaz. Bu nedenle onu görmemeye katlanır, fazla acı da çekmeyiz.

Marketlerden, oradan buradan aldığımız hazır yiyecekler için de benzer durum söz konusudur. Normalde kendimiz çok titiz, temiz insanlar da olsak, aldığımız gıdanın hangi ortamlarda üretildiğini bilmeyiz. O kirli ve belki de mikroplu ortamı kendi gözlerimizle görmeyiz. Bu da, ona karşı hassas davranmamızı engeller. Olur da o aldığımız besinlerin üretildiği fabrikayı görürsek belki bir daha o ürünü asla almayız. Nitekim yağ fabrikasında çalışıp da bir daha asla hazır yağ almayanların sayısı çoktur.

1 yorum:

Güzel olmuş işimi halletmemi sağladı çok saolun

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.