Güneş Girmeyen Eve Doktor Girer Atasözünün Kompozisyonu

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.GÜNEŞLE DOST EVİM OLSUN

   Güneş almayan evlerde yaşayanlar, çeşitli hastalıklar veya rahatsızlıklar geçirebilir. Bu nedenle ev yaparken veya satın alırken, güneş alıp almadığına çok dikkat edilmelidir. Güneş görmeyen evlerden uzak durulmalıdır.

   Güneşin insanlara tek faydası aydınlatmak ve ısıtmak değildir. İnsan sağlığı üzerinde de büyük etkileri vardır. Örneğin insan vücudu için en önemli vitaminlerden birisi D vitaminidir. D vitaminini en iyi sağlayan şeylerden birisi güneştir. D vitamininin eksik olması, kişide çeşitli rahatsızlıklara sebp olur. Örneğin güneşten yeterince faydalanamayan çocuklarda kemik ve diş gelişimi istenen seviyede olmaz. Ayrıca beyin de üzerine düşen işlevi yerine tam anlamıyla yerine getiremez. Güneşin bir diğer faydası da evin her daim aydınlık olması ve özellikle kış aylarında evin daha iyi ısınmasını sağlamasıdır. Kışın yaktığımız sobalar veya kalorifer petekleri, evi ısıtmak için yetersiz kalabilir. Oysa güneşe bakan evler veya odalar, aldığı güneş ışınları sayesinde, odayı daha fazla ısıtarak soğuk almamızı önler.

   Özellikle anne ve babalar, ev seçiminde çok dikkatli olmalı, çocuklarının sağlığı için güneş alan evleri almalıdır. Aksi taktirde sağlıksız ve hastalıklı çocuklarla uğraşmak zorunda kalır, bunun acısını en kötü şekilde yaşayabilirler.

2 yorum

çok güzel elinize sağlık

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.