Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa Atasözü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Güvenme Varlığa Düşersin Darlığa 

Kişi, zenginliğine, mal varlığına güvenerek israf etmemeli, har vurup harman savurmamalıdır. Aksi durumda israf eden kişi yoksullukla karşı karşıya kalmaya mahkumdur.

Zengin olmaktan çok, zenginliği devam ettirmek önemlidir. Bazen hayat bize zenginliği çok kolay bir şekilde getirebilir. Ancak tasarruf etmesini bilmeyen, parasının çokluğuna güvenerek, onun hiç bitmeyeceğini zannederek çarçur eden kişinin elindeki her şey bir gün biter. İflas bayraklarını çekmek zorunda kalır. Zenginlik geldiği kişide kalıcı olan bir şey değildir. Onu tutamayan, onun kıymetini bilmeyenlerden çabucak uzaklaşır. Ancak nerede nasıl harcayacağını bilen, tutumlu ve tasarruflu olan kişide devamlı kalmak ister. İnsanlar, zenginliğine güvenerek başkalarını asla hor görmemeli, kendini diğer insanlardan üstün zannetmemelidir.

Elimizdeki zenginlik her an kaybolabilir. Eğer biz zenginlikte yoksulları hor görmüşsek, bir hor görüleceğimizi de bilmeliyiz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.