Genel

Kaz Gelecek Yerden Tavuk Esirgenmez Kompozisyon

Kaz Gelen Yerden Tavuk Esirgenmez 

Bulunulacak küçük girişimlerin, gösterilecek küçük fedakarlıkların karşılığı büyük olacaksa bu girişimlerden ve fedakarlıklardan kaçınmamak gerekir. Bazen, bir şeyleri elde edebilmek için, bir şeyleri gözden çıkarmamız gerekir. Bu durumda bakılır: Şayet fedakarlıkta bulunulan şey, kazanılacak şeyden daha küçük veya önemsizse, fedakarlık çekinmeden yapılır.

Bu dünyada elde edilecek her şeyin maddi veya manevi olarak bir karşılığı vardır. Onları elde etmek için bazen çalışmamız, bazen para harcamamız, bazen yalakalık yapmamız bazen de aldatmamız gerekir. Ancak şüphesiz ki bunlar içinde tavsiye edilenler çalışmak, emek vermek veya parasını vererek elde etmektir. Yalakalık yapmak, aldatmak, kandırmak kötü insanlara has durumlardır. Ancak günümüzde bunları bile ilke edinenler, menfaat elde etmek için birilerinin yardakçılığını yapmaya çalışanlar çoktur.

Bir insana söyleyeceğimiz güzel bir söz, onun bize büyük faydalar sağlamasına sebep olabilir. Üniversiteyi kazanmak için harcayacağımız bir yıl, yıllarca mutlu olmamıza, zengin ve itibarlı olmamızı sağlayabilir. Gelecek ödül büyük olacaksa, bazı fedakarlıklardan kaçınmamak, özverili olmak gerekir. Hiçbir fedakarlıkta bulunmayan kişi, çok şey elde etmeyi de ummamalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı