10 Kasım Atatürkün Ölümü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                     10 Kasım Atatürk'ün Ölümü

   Türkiye Cumhuriyetinin önder kurucularının başında gelen Atatürk'ün ölümü 10 Kasım 1938 saat 09:05'te gerçekleşmiştir. Onun ölümü Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. Büyük emekleri ve kutsal mücadeleleri olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümü Türk milleti için büyük bir kayıptır.

   Atatürk naaşı, bugünkü ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir'de bulunmaktadır. Naaşı Anıtkabir'e 1954 yılında nakledilmiştir. Atatürk, bu ülke için gerçekten çok büyük mücadeleler vermiştir. Kimi zaman hapse atılma durumu, kimi zaman suikast girişimlerine uğramış ama davasından asla ayrılmamıştır. Türkiye Cumhuriyetini kurmak ve onu yüceltmek için elinden gelen tüm imkanları kullanmıştır. Ancak o da her insan gibi vakti geldiğinde ebedi dünyaya göç etmiştir. Bu, her canlının kaderidir. İnsan ölür, bedeni toprak olur. Onu ebedi bir şekilde yaşatmaya devam eden ise bıraktığı eserler olur. Atatürk'ün bize bıraktığı en değerli eser, şüphesiz ki Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Sadece devleti kurmakla yetinmemiş, yaptığı inkılaplar, yenilikler sayesinde devletimizin çok kısa bir süre içinde tam bağımsızlığa kavuşmasını ve çağdaş muasır seviyeye ulaşmasını da sağlamıştır.

  Bizlere düşen, Atatürk'ün düşüncelerini ve eserlerini sonsuza dek yaşatmaktır. Onun naçiz vücudu elbette ki toprak olmuştur; fakat geride bıraktığı eserler ve düşünceler ilelebet yaşamalıdır. Bunları yaşatmak da hepimizin en önemli görevidir.

2 yorum

Çok güzel olmuş emeği geçen herkesin eline sağlık

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.