18 Mart Şehitler Günü ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                         18 Mart Şehitler Günü

  Çanakkale zaferinin de tarihi olan 18 Mart günü Şehitler Günü olarak anılmaktadır. Başta Kurtuluş Savaşlarında olmak üzere bugüne kadar şehit düşmüş tüm askerlerimiz için 18 Mart günü bir anma günüdür. Şehitlerimizi tekrar yad etme, onları anlama ve onlar için dualarda bulunma günüdür.

  Şehitlik, bu dünyada ulaşılabilecek en güzel, en kutsal makamlardan birisidir. Ülkesi, toprağı ve namusu için şehit düşmüş her insanın ömür boyu yüreklerde yaşaması gerekir. Nitekim öyle olmuştur ve bu değerler uğruna şehit olmuş her yurttaşımızın derin acısını her zaman içimizde taşıdık ve taşımaya devam edeceğiz. Hayat güzel, can tatlıdır derler. Bu dünyada istenmeyen en büyük şey, insanın kendi ölümüdür herhalde. Ancak kutsal saydığı değerleri korumak adına canını veren şehitlerimiz böyle düşünmediler. Onlar için önemli olan can değil canandı. Canan ise vatandı, bayraktı, topraklardı. Bunlar her şeyin önünde geliyordu.

  İşte, şehitlerimiz, şehadet şerbetini içmeye giderken bir an bile gözlerini kırpmadılar. Korkmadılar, yılmadılar. Kanlarının son damlasına kadar savaştılar ve bize bu güzel vatanı armağan ettiler. Bu armağanı yaşatmak ve torunlarımıza armağan etmek de hepimizin boynunun borcudur.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.