Abi Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                               Abi Sevgisi

  Bir çocuğun en çok istediği şeylerden birisi de bir abisinin olmasıdır. Abi deyince akla koruyan, gözeten, himayesi altına alan kişi gelir.

   Bir çocuk için abi demek, onu mahallede koruyacağı kişi, onunla övüneceği kişi demektir. Özellikle küçük yaştaki çocukların bir abisi olduğunda, kendilerine duydukları güven bir başkadır. Abilerinden cesaret alarak olmadık haylazlıklarda bulunurlar. Abilerin olumsuz yanları da yok değildir tabii. Bazen kızıp bağırdıkları, hatta dövdükleri bile olur. Ancak tüm bunlar geçicidir. Kardeş, abinin canı gibidir. Başı ne zaman dara düşecek olsa ilk koşacak, yardım edeceklerden birisi abidir. Abilerimizi sevmeli, onlara karşı saygıda kusur etmemeliyiz.


   Eğer onlara son derece saygılı olursak, onların bize karşı olan tüm olumsuz davranışları da sona erecektir. Ayrıca onların arada bir sinirlenmelerini, kızmalarını çok önemsememeliyiz. Çünkü onlar genellikle bizim iyiliğimiz için kızar, bağırırlar.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.