Abla Sevgisi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                                      Abla Sevgisi

  Teyze, anne yarısıdır derler; ancak bana sorarsanız anne yarısı, hatta belki de daha fazlası olan ablalardır. Ablalarımız bazen annelerimizin yerini bile doldurabilirler. Bize duydukları sevgi ve merhamet duygusu annenin sevgisinin ve merhametinin seviyesine oldukça yakındır.

  Zaman zaman kızdırsak da onlar bizim canım ablalarımızdır. Bizi düşünecek, üzüntümüzle üzülüp, sevincimizle sevinecek ender şahsiyetlerdir. Annelerimizden sonra bizi en çok sahiplenen, üzerimizde en çok hakkı olan kişilerdir. Tıpkı bir anne şefkati ile bizi giydirir, yedirir ve zamanlarının çoğunu bize bakmakla geçirirler. Ablalarımızın kıymetini bilmeliyiz. Onun bize verdiği emeklerini, üzerimizdeki hakkını asla unutmamalı, büyüdüğümüzde aynı güzellikleri biz de onlara yapmalıyız. Bir abla, hayatımızın belki de en büyük sırdaşı, en büyük dert ortağıdır. Çoğu defa anne ve babalarımıza anlatamadığımız sırlarımızı veya dertlerimizi ablamıza rahatlıkla anlatırız. Aynı zamanda onlar bizim en büyük danışmanımızdır. Çaresiz kaldığımızda, ne yapacağımıza bir türlü karar veremediğimizde ilk onlara sorar, onların fikirlerini almak isteriz.


  Onlara son derece güvenir ve fikirlerini uygulamaya çalışırız. Ablalarımızın değerini asla unutmayalım. Unutmayalı ki onlar bizim birçok kahrımızı çekti. Gerekirse biz de zamanı geldiğinde onların kahrını çekmeyi bilmeliyiz.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.