Ağaçsız memleket duvaksız geline benzer ile ilgili kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Ağaçsız memleket duvaksız geline benzer atasözü ile ilgili kompozisyon.

Duvak, bir gelinin en önemli süsü ve gelinliğin tamamlayıcısıdır. Duvaksız bir gelin, güzelliğinden çok şey yitirir. Aynen bu şekilde ağaçsız, ormansız bir memleket de güzelliğinden çok şey yitirir.

Ormanlar sadece oksijen kaynağı veya kağıt içim ham madde kaynağı değildir. Onlar aynı zamanda bir memleketin süsüdür. Bilindiği gibi özellikle yaz aylarında herkes Karadeniz Bölgesi'ne akın eder. Bunun neredeyse tek sebebi ağaçları, ormanları ve yeşilliğidir. Karadeniz'in ormanlarına doyum olmaz. Her bir yeri cennetten bir manzara gibidir adeta.

Ormanlar bu kadar değerli iken onlara zarar vermek akılsızlık ve vicdansızlıktır. Ormanlar kimsenin şahsi mülkü değildir. Ülkemizde yaşayan her vatandaş onlardan eşit derecede yararlanmaktadır. Herkesin hakkı olan bir şeye zarar vermek ise kul hakkı yemek demektir. Ormanlarımızı koruyalım ve fidan dikmeye devam edelim. Aksi takdirde çoraklaşan bir ülke ile karşı karşıya kalacağız.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.