Aşağılama ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
AŞAĞILAMA

Allah, hiçbir insanı diğerlerinden üstün kılmamıştır. İnsanları üstün kılan sadece onların takvaları, kişilikleri ve ahlaklarıdır. Ne zengin olan biri fakirlerden üstündür, ne de güçlü olan biri güçsüzden. İnsanları aşağılamak, onları hor görmek çok çirkin bir davranıştır.

Gerçek bir kişiliğe sahip insanlar, kesinlikle başka insanları aşağılama, kendini üstün görme gibi davranışlar sergilemezler. Olgun başak gibi onların da başları daima diktir. Zengin de olsalar, güçlü de olsalar veya mevki makam sahibi de olsalar kendilerini asla üstün görmez, insanlara tepeden bakmazlar.

Üstün olan sadece Allah'tır. Allah bile bu gücüne rağmen kullarını hor görmez, aşağılamazken, insanların kendini üstün görmesi kabul edilecek bir şey değildir. Başkalarından üstün olmak istiyorsak ahlaklı ve takvalı insanlar olmalıyız. Bu bile, diğer insanları hor görme hakkını tanımaz. İnsanları hor görenler aslında hor görülecek seviyede olan insanlardır.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.