Atatürk Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                          Atatürk Haftası

   Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak, onun bıraktığı eserleri ve düşünceleri yaşatmak amacı ile ülkemizde 10-16 Kasım tarihlerini kapsayan hafta Atatürk Haftası olarak kabul edilmiştir. Atatürk Haftası gerek okullarımızda gerekse de birçok resmi kurum ve kuruluşlarımızda çeşitli etkinliklerle geçirilmektedir.

   Atatürk'ün hayatı, Kurtuluş Savaşındaki mücadeleleri, girdiği savaşlar, yaşadığı anılar, söylediği sözler çeşitli etkinliklerle, şiirlerle, programlarla tekrar gündeme getirilerek taze kalması sağlanır. Atatürk, getirdiği yenilikler ve yaptığı inkılaplarla büyük bir devlet adamıdır. Bu, sadece Türk milletinin değil, onu tanıyan yabancıların da görüşüdür. Mustafa Kemal dünya genelinde tanınmış ve takdir edilmiş bir liderdir.

   Onun yaşamı, hepimize örnek olmalıdır. Çalışkanlığı, cesareti, azmi, öngörüsü ve zekası hepimize ışık olmalıdır. Hepimizin yolu, aydınlık Atatürk yolu olmalıdır.Onun düşüncelerini yaşattığımız sürece gelişmeye devam eden çağdaş bir ülke olmaya devam edebiliriz.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.