Atatürkün Gençliğe Hitabesi ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                    Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi

  ''Ey Türk Gençliği!'' cümlesi ile başlayan Gençliğe Hitabe, Atatürk'ün gençliğe verdiği önem ve değerin en büyük göstergesidir. Ülkenin devamlılığını sağlayacak, onu koruyacak olanların gençler olduğunu Atatürk herkesten daha iyi anlamıştır. Bu yüzden de bu kutsal toprakları, Türkiye Cumhuriyetini gençlere emanet etmiştir.

  Bu emaneti sahiplerine teslim ederken de üzerine düşeni yapmış ve gençlere çeşitli uyarılarda bulunarak, onlara nasihat etmiştir. Düşmanların, bu vatan üzerindeki kötü emellerini açıkça ifade etmiş böylece Türk gençlerinin önlem almasını ve uyanık kalmasını sağlamıştır. Aynı zamanda gençleri övmüş, onların ne kadar güçlü, ne kadar cesur ve ne kadar asil olduklarını vurgulamıştır. Atatürk, bu vatanı kurtarmak ve kurmak için büyük çaba sarf etmiştir. Atalarımızın canı ile kurtarılmış ve kanı ile yıkanmış bu toprakların ilelebet korunması şarttır ve aynı zamanda hepimizin en önemli vazifesidir.

  Bizlere düşen en büyük görev, Atatürk'ün söylemlerini dikkate alarak uyanık, çalışkan ve cesur olmaktır. Sahip olduğumuz üstün özellikleri kullanarak vatan topraklarına sahip olmaktır. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi, her ders kitabının ilk sayfalarında yerini almıştır. Her öğrencinin, bu hitabeyi okuyarak iyi kavraması ve anlatılanları hayatına tatbik etmesi gerekir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.