Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Beni Görmek Demek Mutlaka Yüzümü Görmek Demek Değildir Benim Fikirlerimi, Benim Duygularımı Anlıyorsanız Ve Hissediyorsanız Bu Yeterlidir sözü ile ilgili kompozisyon.


Bedenler, bu dünyanın gelip geçici varlıklarıdır. Onlara değer katan tek şey ruhtur. Ruh bedenden çekildikten sonra bedenin hiçbir kıymeti veya manası kalmaz. Oysa düşünceler değerli olunca, bedenler göçüp gitse dahi o düşünceler değerinden hiçbir şey kaybetmez ve asla ölmezler.

Atatürk'ün sözlerini, düşünceleri bir kenara bırakıp onun sadece fiziki özelliklerini kale almak, kimseye bir fayda sağlamaz. Önemli olan onun düşüncelerini benimsemek ve yaşatmaktır.

Günümüzde Atatürkçü diye geçinip Atatürk'ün hiçbir düşüncesini hayatına uygulamayan birçok insan var. Onun heykellerini dikmekle onun düşüncelerini yaşamış olmayız. Her şeyden önce onun gibi yaşamaya, onun gibi çalışmaya, onun gibi düşünmeye ve onun gibi mücadele etmeye çalışmalıyız.

1 yorum:

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.