Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
Atatürk’ün Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Her insan ölümlüdür, zamanı geldiğinde bu dünyadan göçmeyecek, bedeni toprak olmayacak tek bir kişi bile yoktur. Atatürk de elbette ki bu dünyadan göçecek ve bedeni toprağa karışacaktır. Ancak onun geride bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti ve düşünceleri aramızda daima yaşayacaktır.

Bir insanı ölmez yapan, onun bıraktığı eserlerdir. Atatürk de bıraktığı en büyük eseri, Türkiye Cumhuriyeti ile aramızda sonsuza dek yaşamaya devam edecektir. Bunu sağlamanın yolu da her şeyden önce Türkiye Cumhuriyetini korumak ve onu sonsuza kadar yaşatmaktır.

Atatürk ve Anadolu halkı, bu devletin temellerini öyle sağlam atmışlardır ki yıkılması çok zordur. Kurtuluş Savaşında atalarımızın sahip olduğu cesarete sahip olduğumuz ve onların gösterdiği fedakarlığı gösterdiğimiz müddetçe, bu devleti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Onu sonsuza dek yaşatmak hepimizin en büyük görevidir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.