Bilgim Değişiyor ve Gelişiyor Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                             Bilgim değişiyor ve gelişiyor.

Bilim nesnel doğruları ele alsa da, bize sunduğu bilgilerin daima doğru olacağını söylemek doğru değildir. Her şey gibi bilgi de değişir ve gelişir. Dün bildiklerimi ile bugün bildiklerimiz birbirini tutmayabilir. Bugün bir bilim adamının öne sürdüğü tezi, yarın başka bir adam çürütebilir.

Bilindiği gibi eskiden dünyanın düz bir tepsi biçiminde olduğu ve dünyanın güneş etrafında değil; güneşin dünyanın etrafında döndüğü zannedilirdi. Bu zannın hüküm sürdüğü dönemde bilim de bunu bu şekilde biliyor ve insanlığa bu şekilde sunuyordu. Ancak zamanla bilim ve teknolojinin ilerlemesi, bu bilgiyi geçersiz hale getirdi ve aslında dünyanın yuvarlak (geoid) olduğu ortaya çıktı. Kim bilir, belki ileride tüm bu bildiklerimizi çürütecek yahut geliştirecek yeni bilgi ve bulgular da elde edilir.

Bir filozof, ''Değişmeyen tek şey, 'değişim'in ta kendisidir. Evren, dünya, insanlar, nesneler, olaylar, durumlar, kısacası her şey değişir. Elbette ki böyle bir değişim evresinde, bilgilerimizin de değişiyor ve gelişiyor oluşu gayet tabiidir. Bilimsel bir bulguya saplanıp kalmak doğru değildir. Her bilgiye şüpheyle bakmak, onu test etmek gerekir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.