Bilim ve Teknoloji Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                             Bilim ve Teknoloji Haftası

8-14 Mart tarihleri arası Bilim ve Teknoloji Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta boyunca bilim ve teknolojinin önemi hakkında çeşitli etkinlikler yapılır, bilim ve teknoloji alanındaki yeni gelişmelerden bahsedilir ve öğrencilerin bu alanda ortaya çıkardıkları icat ve buluşlar sergilenir.

Bilim ve teknoloji hayatımızı kolaylaştıran, insanlığın ilerlemesini sağlayan değerlerdir. Bilim ve teknolojinin bize sunduğu imkanlar sayesinde, eskiden uzun sürede ve çok daha büyük bir enerji sarf ederek yaptığımız bir işi çok daha kolay yapabiliyoruz. İnsanlığın ve evrenin varoluşu ile ilgili merak ettiğimiz tüm soruların cevaplarını bilim sayesinde verebiliyoruz.

Bir ülke, bilim ve teknolojiye önem verdiği ve bu alanda çalıştığı müddetçe yükselebilir, zenginleşebilir. bilim ve teknoloji alanına yoğunlaşmayan toplumlar geri kalmaya mahkum olurlar. Dışa bağımlı hale gelir, dolayısı ile sömürülmeye de açık olurlar.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.