Bilişim Haftası ile İlgili Kompozisyon

Değerli edebiyatseverler, sizler için yazdığımız mükemmel kompozisyonları okuyabilir, sizler de yorum bölümünden kendi yazılarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz. Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyin.
                                                 Bilişim Haftası

Mayıs ayının ilk haftası Bilişim Haftası olarak kutlanmaktadır. Türk Dil Kurumuna göre bilişim, insanların ekonomik ve toplumsal alanda iletişim sağlamak ve bilimin getirdiği bilimsel olguları elektronik ortamda insanlara sunmak için uğraşan bilim demektir.

Bilişimin ana unsuru toplumdur. Gayesi, topluma çeşitli bilgileri en kolay ve en mantıklı yolla insanlara sunmaktır. Günümüzde hayatımızı kolaylaştıran bilişim teknolojilerinin önemi büyüktür. Hayatımıza giren bilgisayarların işlerimizi ne kadar kolaylaştırdığı hepimizin malumudur. Eskiden, bir kurumun alanı ile ilgili bilgi ve belgeleri düzenleme, saklama gibi tüm işlemleri kağıt ve kalem yolu ile yapılırdı. Oysa bilgisayarların iş yaşamına girmesi, tüm insanları büyük bir rahatlığa kavuşturdu.

Bilişim teknolojilerinin en sık kullanıldığı alanlardan birisi de eğitim kurumlarıdır. Okullar, artık sahip oldukları bilgisayarlar, projeksiyonlar, akıllı tahtalar, tabletler ve diğer bilişim cihazları sayesinde eğitimi daha kolay ve etkili bir şekilde verebilmektedir.

DİKKAT !!!
1- ''İsimsiz'' olarak yorum yapmak için ''Yorumlama Biçimi'' bölümünden ''ANONİM''i seçin.
2- Takma adla yorum yapmak için ''ADI/URL''yi seçerek herhangi bir isim yazın.
3- Kendi isminizle yorum yapmak için GOOGLE hesabını seçin.
4- Lütfen yorum yazarken yazım ve noktalama kurallarına uyun.
5- Hakaret, küfür ve link içeren yorumlar onaylanmayacak veya onaylansa bile silinecektir.
6- Yorumunuza cevap yazıldığında size e-posta gönderilmesini istiyorsanız BENİ BİLGİLENDİR kutucuğunu işaretleyiniz.